Дуже смачно!
 
середа, вересня 24, 2008
М'ясні блюда для дітей після року.

У віці від 9 та 15 місяців можна давати дітям м'ясо в подрібненому вигляді: у вигляді котлети або у вигляді м'ясної кашки, як підливку до каш, до овочевих і круп'яних котлет, або у вигляді пудингу. М'ясо слід давати не частіше за 1 раз на день.

М'ясо повинне бути вищої якості, вищого сорту (ссек, стегно), без жиру і сухожиль. М'ясо повинне бути дуже добре проварено і дуже добре просмажено.

Перед вживанням м'ясо треба обмити, але не вимочувати у воді, щоб білкові речовини м'яса не переходжувала у воду.

З 2,5 року дітям треба давати м'ясо (яловичину, телятину, баранину) нарізаними шматочками, щоб привчати їх до жування і роздрібнення ніші в роті.

У ранньому віці дуже корисні всякі блюда з мізків, печінки, солодкого м'яса (зобна залоза теляти).


Би - білки; Ж - жири; У - вуглеводи; До - калорії.


Мелене м'ясо з картопляним пюре

50 г м'яса (м'якоті) очищається від плівок і жиру, припускає через м'ясорубку, гаситься в каструлі під кришкою з 3 г заздалегідь пріпущенного лука. Коли м'ясо з усіх боків обсмажиться - в нього вливають трохи бульйону і ставлять в духовку, поки воно не стане м'яким. Тоді його пропускають ще раз через м'ясорубку, протирають крізь сито, додають 1 столову ложку білого соусу, розмішують, дають знову скипіти і подають з картопляним пюре.
Порція: м'ясної каші - 50 г, картопляного пюре - 150 р.

* м'ясо - 50 г, лук - 3 г, масло - 6 г, мука - 3 г, картопля - 150 г, молоко - 50 р.

Харчовий склад: Би - 12,6; Же - 9,4; У - 33,8; До - 277.


М'ясні котлети

50 г м'яса без плівок і жиру (сорт м'яса - ссек або кострец) пропускають через м'ясорубку, додають 15 г, розмоченою у воді (без скориночок) і вичавленої булки, пропускають повторно з булкою через м'ясорубку, додають солі на смак, 1 чайну ложку дуже холодної води, 2 г масла, дуже добре вимішують фарш дерев'яною ложкою, щоб маса була ніжною, рівною. На дошку, змочену водою, викладають фарш і ділять його на дві частини. Кожну частину вкачують в просіяних сухарях надають круглу або довгасту форму і смажать на гарячій сковороді в розжареному маслі: 5 хвилин на одній стороні, 5 хвилин на іншій і на 5 хвилин ставлять їх в духовку.

Примітка. Котлети дітям давати після 1 року, оскільки при підсмажуванні їх в маслі виходить скориночка, яка важко перетравлюється; тому переважно робити котлети дітям на пару; покласти котлети в невелику каструлю без ручок, полити бульйоном, накрити кришкою, поставити на пару, тобто в іншу каструлю, наполовину наповнену кип'ятком. Тримати в духовці півгодини. Подавати з овочевим пюре або ж у вигляді пудингу.

* Харчовий склад однієї котлети: Б - 7,5; Же - 10,9; У - 5,3; До - 156.


М'ясні фрикадельки до супу

Приготувати фарш з м'яса як для котлет, тільки разом з водою додати 1 збитий білок яйця. Приготовану м'ясну масу викласти на дошку, змочену водою, розділити на потрібну кількість фрикадельок (на кожну дитину по 3-4 шт.); фрикадельки скачуються кульками (руки змащуються яєчним білком), опускаються в крутий солоний кип'яток. Коли прокипуть 5 хвилин, перекласти їх на решето, дати обсохнути, потім опустити в суп, дати в нім прокипіти один раз і подавати.

Тефтелі

50 г м'якоті м'яса без жиру і плівок (яловичини, телятини, курки або нежирної риби) пропустити два раеа через м'ясорубку з невеликим шматочком черствої булки без скориночок (15 г), вимоченим в дуже холодній воді. Масу, що вийшла, потовкти в ступці з 1 чайною ложкою масла, потім протерти крізь сито, посолити, змішати з дуже міцно збитим білком, обробити невеликі котлетки довгастої форми (не вкачувати в сухарях), укласти їх на невелику сковорідку, полити зверху трохи холодного бульйону, прикрити промасленим папером і поставити в духовку на півгодини. Подавати з картопляним або морквяним пюре.

* М'ясо (м'якоть) - 50 г, булка - 20 г, масло - 6 г, сіль - 3 г;
на пюре: морква - 150 г, мука - 5 г, молоко - 50 г, масло - 3 р.


Різотто

Різотто готується із залишків розвареної курки або залишків смаженої телятини. Нарізувати м'ясо кубиками. Розпустити на сильному вогні столову ложку масла, підсмажити в нім дрібно нарізану чверть цибулини і потім 60 г сухого рису (рис заздалегідь протерти рушником). Для різотто рис повинен бути підсмажений не до темного, а тільки до злегка жовтого кольору. Когдя рис придбає приємний запах, його поливають двома розливальними ложками бульйону і дають скипіти, постійно помішуючи вилкою. Коли рис буде достатньо м'який, до нього додають томат або чайну ложку пюре з томатів, куряче або теляче м'ясо; розмішують всі, поки добре не розігріється. Зараз же подають.

* Рис - 40 г, масло - 10 г, лук - 5 г, мука - 3 г, пюре-томат - 5 г, телятина - 50 г, сіль - 3 р.
Харчовий склад: Би - 10; Же - 10; У - 34; До - 273.
Рагу з телятини або баранини

100 г телятини або баранини добре перемити, обсушити в рушнику, нарізувати невеликими шматочками, посолити, посипати мукою. Масло розпустити на сковороді, розжарити його, обсмажити в нім м'ясо до рум'яного кольору. Очистити 200 г овочів (100 г картоплі, 50 г моркви, 50 г ріпи або брукви), нарізувати їх кубиками.

Смажену телятину скласти в каструльку, додати нарізані овочі, півчайної ложки солі, залити водою так, щоб овочі були тільки покриті. Накрити кришкою, поставити гаситися. Коли овочі будуть наполовину готові, заправити рагу однією чайною ложкою муки, розведенням в двох столових ложках молока, і половиною чайної ложки цукру. Гасити поки овочі не будуть м'якими. Стежити, щоб рагу весь час було соковите. Якщо дуже загусне, додати гарячого бульйону.

* Телятина - 50 г, масло - 6 г, картопля - 100 г, морква - 50 г, бруква - 50 г, лук - 5 г, мука - 3 г, молоко - 25 г, цукровий пісок - 3 г, сіль - 3 р.


Теляча печінка

50 г телячої печінки вимочити у воді, щоб видалити кров. Зняти пальцем плівку, що покриває печінку, видалити канальці, нарізувати дрібними кубиками, посолити, посипати їх злегка мукою. На сковороді розпустити 1 чайну ложку масла, дати йому закипіти, підсмажити в нім швидко на розжареній плиті печінку, спочатку на одній стороні, потім на іншій (не пережарити), зняти з плити, остудити, пропустити двічі через м'ясорубку, протерти крізь сито.

Приготовану таким чином печінку можна сполучати з супами, з кашами або розтерти її з шматочком вершкового масла і намазувати на білий хліб.

* Печінка - 50 г, масло - 5-10 р.


Пудинг з телячої печінки

100 г телячої печінки вимити, очистити, пропустити сирою через м'ясорубку або порубати дрібно січкою. Дві скибочки (20 г) черствої булки (без скориночки) намочити в молоці, вижати, змішати з печінкою, додати щіпку солі, трохи рубаній зелені петрушки, половину жовтка; збити міцно в піну білок (столовою вилкою на тарілці) і обережно вмішати в масу. Змастити маленьку глиняну чашку або маленьку форму маслом, покласти в неї печінку. Поставити її в іншу каструлю, на дно якої налити гарячої води (на пару).

Варити на пару 1 годину, поклавши зверху масляний папір і покривши кришкою водяну лазню.

* Печінка - 100 г, булка - 20 г, масло - 10 г, яйце - 1/2 шт., сіль - 3 г, кріп - 3 г, молоко - 30 р.


Протерта печінка (4 порції)

Намочити 100 г білого хліба в молоці (півстакана). Пропустити 100 г нарізаної печінки через м'ясорубку, а потім протерти крізь сито. Розмішати з білим хлібом, одним яйцем, злитиму, розтертим маслом (20 г). Коли вся маса буде добре перемішана, пропустити її крізь сито прямо в киплячий суп. Дати варитися в нім 5 хвилин.

* Харчовий склад 1 порції: Б - 10,6; Же - 7,0; У - 16,0; До - 169.


Котлети з мізків (2 порції)

Вимочити мізки (100 г) в холодній воді, зняти плівки, проварити в кип'ятку 5 хвилин. Відкинути на сито, потім перекласти в глиняну чашку, додати туди чверть жовтка, 1 столову ложку муки, сіль, гарненько перемішати. Обробити котлетки, обваляти в мелкопросеянних сухарях, обсмажити в маслі (10 г).

* Харчовий склад: Би - 6,8; Же - 8,4; У - 3,4; До - 120.
Пудинг з мізків

Мізки (телячі) вимочити в холодній текучій воді (півгодини-година). Зняти плівки, пропустити через м'ясорубку з шматочком булки, вимоченої в молоці. Розтерти отриману масу з жовтком і з молоком, щоб вийшла кашка. Білок збити, обережно вмішати. Невелику каструлю (без ручок) змастити усередині гарненько вершковим маслом, посипати сухарями, покласти туди всю масу, накрити її кружком промасленого паперу, варити на пару 1 годину, покривши кришкою.

Так само готуються пудинги з печінки, м'яса, телятини, курки, свіжій риби, із зобної залози

* Мізки - 50 г, булка - 20 г, молоко - 50 г, яйце - 1/2 шт., масло - 5 г, сіль - 2 р.
Харчовий склад: Би - 11; Же - 10; У - 12; До - 187.


Пудинг з телятини, курки, риби

50 г нежирної телятини або курки без шкіри і плівок, або риби, ретельно очищеної від кісток і шкіри, перемолоти в м'ясорубці з скибочкою черствої булки (без скориночки), вимоченою в молоці; отриману масу розвести молоком, щоб вона мала вид кашки, додати половину жовтка, половину білка, збитого в піну, посолити, викласти в невелику кастрюлечку, змащену маслом і посипану сухарями, зверху накласти промаслений кружок паперу, накрити кришкою, поставити цю каструлю у водяну лазню тобто в іншу велику каструлю, наполовину наповнену кип'ятком, і всі разом варити в духовці 45 хвилин. Подавати з картопляним пюре.

Котлети з телятини

100 г телятини ретельно відділяються від кісток, плівок і жиру, пропускаються через м'ясорубку. Одна скибочка французької черствої булки без скориночки вимочується в молоці, віджимається і пропускається разом з м'ясом через м'ясорубку другий раз. Додають солі, 1 столову ложку холодного молока, півчайної ложки масла.

Маса обробляється так само, як і для мясник котлет Котлети обсмажуються в розжареному маслі.

Котлети з курки

Готуються так само, як і телячі. Так само з м'якоті треба ретельно зняти шкіру, плівки і сухожилля, а в масу додати 1 чайну ложку масла і гарненько його розтерти разом з нею, Замість води краще додати 1 столову ложку молока.

Котлети з картоплі, морква і капуста

200 г картоплі зварити до м'якості на пару або в каструлі під кришкою. Готову картоплю очистити, протерти крізь сито, додати 5 г муки, чверть жовтка (якщо немає яєць, можна додати 5 г пшеничної муки і 5 г картопляної) солі; розтерти всі разом дерев'яною ложкою, зробити котлети на дошці, посипаною мукою, обваляти їх в просіяних сухарях (навпіл з мукою), смажити на розжареному маслі (12 г).

* Харчовий склад: Би - 3,8; Же - 4,1; У - 34,7; До - 196.
написав Жулли @ середа, вересня 24, 2008  
0 Коментарі:

Дописати коментар

<< головна
 
Про мене

Name: Жулли
Home:
About Me:
профіль
Нові записи
Архів
Ссилки

return_links(); ?>
Счетчік
Сделано на

Blogger Templates