150 - 200 г яблук, 25 - 30 г цукрового сиропу, 5 г лимонного соку, 50 мл води. Стиглі антонівські яблука обмити, покласти на сковороду, налити трохи води і поставити в духовку. Коли яблука стануть м'якими, протерти їх гарячими через сито, додати цукровий сироп і збивати до тих пір, поки маса не стане пишною і білою. Якщо яблука недостатньо кислі, можна додати лимонний сік.
Мус вершковий з плодово-ягідним сиропом
Вершки пастеризовані 3 стакани, плодово-ягідний сироп (полуничний, апельсиновий, вишневий і ін.) 2 стакани, желатин 2 ст. л. Пастеризовані вершки з'єднати з розчиненим у воді желатином і плодово-ягідним сиропом. Суміш збити до отримання пишної пінявої маси, після чого розкласти в порційний посуд і охолодити.
Мус медовий
Мед 1 стакан, яєчні жовтки 8 шт., вершки 2 стакани. Яєчні жовтки розтерти до отримання однорідної маси, поступово додаючи мед. Після чого суміш поставити на слабкий вогонь і, безперервно помішуючи, довести до загусання, зняти з плити і охолодити. Вершки, заздалегідь охолоджені, збити до утворення пишної піни і з'єднати із захололою жовтково-медовою масою. Суміш розкласти в порційний посуд і охолодити.
Мус з хурми
40 г хурми, 60 г цукру, 2,4 г желатину, 0,2 г лимонної кислоти, 80 г води. Для сиропу: 10 г цукру, 5 г вина, 15 вод. Хурму промити, розрізати на чотири частки, видалити насіння, залити холодною водою, лимонною кислотою, що підкисляє, і залишити на 25-30 хвилин. Після цього варити в цій же воді хурму протягом 12-15 хвилин.
Відвар процідити, а хурму протерти. Отримане пюре з'єднати з відваром, всипати цукор, ввести замочений желатин і довести до кипіння.
Готовий сироп повторно процідити і охолодити до 30-35°, а потім поставити на лід і збивати суміш до утворення густої піни. Отриману масу швидко розлити в підготовлені форми і поставити в холодне приміщення для застигання.
Мус білковий з вишнями
Вишня без кісточок 2 стакани, білки яєчні 5 шт., цукровий пісок 2 стакани, ванільний цукор на кінчику ножа. Стиглу вишню без кісточок з'єднати з яєчними білками і цукром, потім збити до утворення стійкої піни. В кінці збивання ввести ванільний цукор. Готовий мус розлити у форми і перед подачею на стіл охолодити.
Лимонний мус
8 г лимонного соку, 25 г цукру, 3 г желатину, 1 г кислоти лимонної; для сиропу: 3 г вина, 10 г цукру, 15 г води. 8 г лимонного соку, 25 г цукру, 3 г желатину, 1 г кислоти лимонної; для сиропу: 3 г вина, 10 г цукру, 15 г води Лімони очистити від шкірки, цедру дрібно нашаткувати, покласти разом з цукром в посуд, залити гарячою водою, розмішати і варити декілька хвилин. З'єднати цукровий сироп з желатином і лимонним соком, додати лимонну кислоту, охолодити і збивати міксером до збільшення маси в два рази.
Розлити у форми і поставити в морозилку до затвердіння.
Безпосередньо перед подачею мус полити сиропом, приготованим з цукру і вина (краще всього рожевого мускату).
Ванільний мус з вином
4 жовтки, 1 яйце, 120 г цукру, 5 чарок білого вина, ванілін. Для водяної лазні узяти велику каструлю і нагрівати в ній воду. Змішати жовтки, яйце, цукор, ванілін і збити міксером. Поставити посуд з сумішшю в киплячу воду і повільно, порціями, влити вино. При цьому мус треба періодично збивати.
Коли мус вспенится, розлити його по келихах. Подавати можна як в гарячому, так і в холодному вигляді.
Ананасний мус
25 г ананасів консервованих, 16 г цукру, 3 г желатину, 1 г кислоти лимонної. для сиропу: 10 г цукру, 5 г вина, 15 г води. Ананаси протерти через сито або за допомогою протиральної машини. Отримане пюре покласти в посуд, залити гарячою водою, всипати цукор, ввести замочений в холодній кип'яченій воді желатин і, безперервно помішуючи, довести до кипіння. Додати лимонну кислоту, охолодити до 45°, поставити посуд на лід і збивати до утворення густої однорідної піни. Отриману масу швидко розлити у форми і поставити в холодне місце для охолоджування.
Дописати коментар